Teekond Õnnepanka

November 24, 2010

Selle aja jooksul oleme märganud erinevaid käitumisi meie teenusega seoses olles seega ühtlasi sotsiaalne ja psühholoogiline eksperiment. Osad inimesed ei pane meie veebikeskkonda kuulutust öeldes, et ta ei tea, mida ta võiks pakkuda. Samuti ei vaja ta midagi kaasinimestelt. Seda kõike ajal, mil joostakse tormi kaubanduskeskustes allahindlustele või osaletakse mängudes, et võita tausta teenus. Aga suhtlemine oma naabriga, et ta meisterdaks riiuli või aidata teda arvuti kasutamisel on liiga keeruline.
Kas hoolivus meie ühiskonnas suureneb või väheneb? 100 aastat tagasi tundsid külas kõik kõiki, aga nüüd toimetame interneti avarustes ja ei vaja otsest kontakti? Või siiski vajame, aga oleme sellest võõrdunud ja ei tea kuidas algust teha.

Õnnepangas on õnneks midagi, mis inimesi inspireerib, võib-olla isegi nimi, aga kindlasti ka idee. Paljud inimesed kirjutavad meile siira sooviga öelda, et see on vahva idee ja kõike head teile! Seda lausa teistest riikidest küsides millal õnnepank meile tuleb. Samuti on inimesi, kes saadavad cv ja soovivad Õnnepangas kaasa lüüa. Ja üllatuslikult (või siis on see just loogiline) on need inimesed, kes asuvad meie tiimis väga professionaalselt tööle. Neil on palju kogemusi ja sageli ka muid tegemisi, aga siiski leitakse aega.

Nii, et sellised kaks poolt on meis. Psühholoogina ma loomulikult mõtlen, et käitumine on seotud perekonnaga, kus me kasvame, kust mujalt me oma väärtushinnangud saame. Samas on ka meie ühiskonnal suur roll, noored võtavad aluseks selle, mis ümberringi näha on. Praegu on maailmas ja ka Eestis selgelt näha suurema teadlikkuse tekkimist sellest, kes me inimestena oleme ja mis on meie eesmärgid elus. Näeme rohkem tänuväärseid saite nagu see siin, jooga, mediteerimise ja muu vaimsega tegelemist.
Kokkuvõttes soovime jõudu siis nendele tublidele inimestele, kes soovivad maailma rohkem soojust ja helgust tuua ja oleme tänulikud, et nad leiavad endas selleks piisavalt hoolivust ja armastust!

Airi Kivi

Facebook comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *