Sel puhul korraldavad Eesti budistlikud kogudused ja erinevad organisatsioonid mitmeid näitusi, filmiõhtuid ja teisi üritusi, et pakkuda huvitatuile täiendavaid võimalusi tutvumaks Tiibetiga selle traditsioonilises ja kaasaegses aspektis ning anda inspiratsiooni mõtisklemaks väärtuste üle.

Sellelt kodulehelt leiad dalai-laama visiidiga seotud olulise info ning visiidi kõrval toimuvate temaatilisete ürituste kava, aga ka üldisi taustamaterjale dalai-laama ja Tiibeti kohta.

Tema Pühadus XIV dalai-laama Tenzin Gyatso külastab 16.-18. augustil 2011 Eestit. Visiit toimub Eesti Budismi Instituudi ja Riigikogu Tiibeti toetusgrupi kutsel.

16. augustil kohtub Tema Pühadus Eesti Budismi Instituudi liikmetega, budistlike keskuste liikmetega, Tiibeti kultuuriga seotud ühingute liikmetega ning Tiibeti toetajatega.

17. augustil viibib Tema Pühadus Riigikogus ja kohtub seal Riigikogu Tiibeti toetusrühma liikmetega ning Eesti, Läti ja Leedu parlamentide toetusgruppide liikmetega, samuti Euroopa parlamendi esindajatega.

17. augustil kell 14-15:30 toimub Tallinnas Vabaduse väljakul Tema Pühaduse kohtumine rahvaga, dalai-laama peab kõne “Kõikehõlmav vastutus” (“A Call for Universal Responsibility”). Kõne tõlgitakse eesti keelde. Kõik on teretulnud! Interneti otseülekande Vabaduse väljaku ürituselt teeb ETV aadressil www.err.ee/vestlused.

18. augustil annab Tartu Ülikooli rektor Alar Karis Teaduste Akadeemias dalai-laamale üle Tartu Ülikooli audoktori medali. Järgneb dalai-laama loeng teemal “Budism ja teadus”. Interneti otseülekanne dalai-laama kohtumiselt Teaduste Akadeemias on vaadatav 18. augustil kell 10.15-11.45 aadressil www.videoteam.ee/dl.

Source: http://www.dalailama.ee/

Facebook comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *