Esmaspäev 1 (10.01, 17.01, 24.01 ja 31.01) 18.00-20.00
Meditatsiooni ja budismi õpitoad: „Neli mõõtmatut“

Neli mõõtmatut meelevalda (brahma-vihara’d) on metta (siiras heasoovlikkus), karuna (kaastunne), mudita (kaasaelav rõõm) ja upekkha (võrdväärne suhtumine, meelerahu). Metta – siiras heasoovlikkus – on kõigi aluseks. Karuna avaldub siis, kui metta teiste kannatusi kohtab. Mudita on metta vastamas teiste rõõmule. Upekkha on nende kõigi üheks saamine ja kannab eneses mõistmise/tarkuse elemente. Buddha rääkis neljast mõõtmatust kui teest virgumisele, pidades oluliseks me tundehoiakute muutumist.

Neil neljal esmaspäeval õpetab Vaddhaka iga mõõtmatu meelevallaga seotud meditatsiooniharjutusi. Kursus toimub inglise keeles. Sobib neile, kes on eelnevalt hingamise teadvustamise ja metta bhavana harjutustega tuttavad.

Esmaspäev 2 (07.02, 14.02, 21.02 ja 28.02) 18.00-20.00
Meditatsiooni ja budismi õpitoad: „Kolm harjutust“

Kõiki budistlikke praktikaid võib näha osana kolmest harjutusest: eetika (sila), meditatsiooni (samadhi) ja tarkuse (prajna) harjutustest. Neljal esmaspäeva õhtul uurime erinevaid kolmeosalise tee tahke, pöörates erilist tähelepanu sellele, kuidas neile oma elus rohkem kõlapinda anda.

Kursuse viib läbi Dharmachari Viddasu (Soome) inglise keeles. Sobib neile, kes on eelnevalt hingamise teadvustamise ja metta bhavana harjutustega tuttavad.

Pane tähele: 03.01.2011 Budakojas esmaspäevaõhtuseid üritusi ei toimu.

Teisipäev – sissejuhatus meditatsiooni ja budismi
Meditatsioonikursus kuuel teisipäeval (25.01 – 01.03) kell 18.30-21.00.

Kursusel osaleja saab põhjaliku juhenduse keskendumist, teadlikkust ja positiivseid emotsioone arendavates meditatsioonides. Kursus tutvustab ka budismi põhiideid, mis on seotud meditatsiooniga ja meie igapäevaeluga. Juhendavad Dharmachari Vaddhaka ja Dharmachari Viddasu (Soome) inglise keeles. Tõlge eesti keelde.
Kursuse maksumus on 36 eurot (õpilastele, tudengitele, pensionäridele 24 eurot). Registreerimine ja info: 53490471, info@budakoda.ee

Pühapäev – õppekursus “Bodhisattva ideaal”
Kaheksal pühapäeval (16.01, 23.01, 30.01, 06.03, 13.03, 20.03, 27.03, 03.04) kell 18.00 – 20.00

2010. aasta sügisel Budakojas toimunud õppekursusel “Buddha õilis kaheksaosaline tee”, vaatlesime Sangharakšita tekstide kaasabil nn. varajase budismi õpetusi ja harjutusi.

Bodhisattva ideaalis vaatleb Sangharakšita lähemalt budistlikku teed, nii nagu sellele lähenetakse ja seda harjutatakse mahajaana budismis. Need kaks õpingute seeriat annavad avara ja huvipakkuva vaate budistlikule teele tervikuna, tuues nähtavale selle erinevaid rõhuasetusi ja erinevaid kontekste.

Mõned olulisemad mahajaana budismi õpetused ja praktikad, mida vaatleme selle kursuse raames:

· Virgumismeele (bodhicitta) sünd

· Bodhisattva tõotus

· Kuue täiuse (ületavad toimingud, paramita) harjutamine

· Bodhisattva tee kümme taset (bhumi’d)

· Bodhisattvate hierarhia ja trikaya (Buddha kolme ihu) õpetus

Kursusele on oodatud nii mitrad (Budakoja sõbrad, kes on pühendunud budismi harjutamisele Triratna Budistlikus Kogukonnas) kui ka kõik need, kes soovivad tõsiselt uurida budistlike õpetusi ning saavad osaleda enamikel kaheksal õppesessioonil. Kursust juhendab Vaddhaka inglise keeles.

See kursus on üks moodul Triratna mitraõppe programmist. Ülevaate kogu õppekavast leiab aadressilt:

http://www.freebuddhistaudio.com/study/yeartwo

Lisainfo saamiseks ja registreerimiseks võta palun ühendust Vaddhakaga vaddhaka@gmail.com.

Pühapäev 23.01 kell 11.00 – 17.30
“Hunt uksel”: loovkirjutamise päev Budakojas

23. jaanuaril toimub Budakojas õpituba, mille teemaks on loovkirjutamine. Õpituba juhendavad Dharmachari Sarvamitra ja Maarika Mark.

Kavas: loovkirjutamine, meditatsioon, eine

Loova kirjutamise õpitubade läbiviimisel lähtuvad Maarika ja Sarvamitra kirjutamismetoodikast „Hunt uksel” (lühitutvustuse leiab ka inglisekeelselt “Wolf at the Door” veebilehelt: http://wolfatthedoor.org/). “Hunt uksel” on loodud selleks, et tuua kujutlusvõimevabadus inimese igapäevaellu. Kujutlusvõimerikkuse ja igapäevaelu ühildamine võib ravida ja jõudu anda, värskendada armastust elu vastu ja tuua muutusterohkeid taipamisi ellu ja inimsuhetesse.

Osalemistasu: 5 eurot (pensionäridele, tudengitele ja õpilastele 3 eurot). Eine sisaldub hinnas.
Info ja registreerimine: Sarvamitra (tel. 55 967 704, dharmachari.sarvamitra@gmail.com)

Budismi- ja meditatsiooniõhtud Tartus
Lisainformatsioon: Taivo (tel. 52 11 284, taivo@budakoda.ee) või Lauri (tel. 50 83 327) või vaata http://www.budakoda.ee/tartu.html

Facebook comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *